Genel

Şehrin Dokusu, Zamanın Ritmi: ‘‘Meydan Saatleri’’

By 31 Ekim 2018 No Comments

Farklı şekil ve boyutlarda tasarlanabilen meydan saatleri, Is-time farkıyla şehirlerin simgesi haline dönüşmektedir. Çünkü Is-time meydan saatinin yapılacağı şehrin dokusunu, ışığını, rengini ve karakterini daima tasarımlarına yansıtmaktadır. Meydan saatleri çoğunlukla kule saatleri ile karıştırılmakta, ancak kule saatleri adından da anlaşılacağı üzere kule şeklinde tasarlanmaktadır.

Çiçekli Meydan SaatiIs-Time’ın şehrin mimarisine özgü tasarladığı meydan saatleri sadece tasarımlarıyla değil, işlevsellikleri ve uzun ömürlülükleriyle de dikkat çekmektedirler. IS-Time, satış sonrası hizmetlerinde de özenli ve titiz çalışmaları, düzenli bakım hizmetleri ile daima tasarımlarının arkasında yer almaktadır. Is-Time’ın en büyük motivasyon kaynağı; sektörde faaliyet gösterdiği ilk yıllardan bu yana meydan saati tasarımlarının birçoğunun şehirlerin simgesi haline gelmiş olmasıdır.

Is-Time istenilen meydan saatinin tasarlanması öncesinde yıllarca benimsemiş olduğu disiplinli çalışma anlayışından hiçbir zaman taviz vermemekle birlikte bu çalışma anlayışına her geçen gün yenilenen teknolojisini de ekleyerek sektörün nabzını tutmaya devam etmektedir. Şehrin ritmini, zamanın ritmiyle buluşturan Is-Time meydan saatleri, şehirlerin özgür ruhlu ve stil sahibi yeni aktörleri haline gelmektedir.

Bisiklet, kol saati, değirmen gibi birçok farklı objeye benzer şekilde tasarlanabilen meydan saatleri, şekil ve yapı itibarı ile oldukça şaşırtıcı tasarımlarla karşımıza çıkabiliyor. Geçmişten günümüze toplumsal yaşamı canlandırmak, içten içe bir aidiyet ve ortaklık duygusu oluşturmak üzere tasarlanan meydan saatleri, misyonlarını aynı şekilde devam ettiriyor ve şehir mimarisinin vazgeçilmez unsurlarından birisi haline dönüşmeye devam ediyorlar.

Bulundukları mekânlara sundukları estetik görüntünün yanı sıra içselleştirilebilen bir yanları da olan meydan saatleri, şehrin sakinlerinin hafızalarında da her daim kendilerine özel bir yer buluyor. Kadranlı ve kadransız şekilde tasarlanabilen meydan saatleri, tarih boyunca şehir mimarisinin değişmeyen unsurlarından bir tanesi olmaya devam ediyor.

 

Leave a Reply