Genel

Meydan Saati Nedir?

By 25 Ocak 2019 No Comments

Meydan saati, hem Türkiye’de hem de dünyada şıklığın en önemi unsurlarından biri olarak kullanılıyor. Konulduğu mekana ayrı bir hava katan meydan saati nedir? İlk olarak bu sorunun cevabını vermek gerekiyor. Meydan saati , otellerde, üniversitelerde, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde ve bunun gibi sosyal alanlarda yükselen saatlerdir. Aynı zamanda alan sıkıntısı nedeniyle saat kulesi inşa edilemeyen yerlerde mevcut yapıların bir veya iki cephesine uygulanabilir. İs Time firması, meydana saati alanında Türkiye’nin önce firmaları arasında yer alıyor. Müşterilerine sundukları onlarca model arasından dilediğiniz seçerek mekanınıza ayrı bir hava katabilirsiniz. Üstelik meydan saati fiyatları, İs Time’ın internet sitesinde oldukça uygun.

Reklam Alanlı Meydan SaatiMeydan saatleri kadranlı ve kadransız olmak üzere ikiye ayrılıyor. Mevcut yapınızın tasarımına ve bulunduğu alana göre bu iki seçenek arasından dilediğiniz seçebilirsiniz. Meydan saatlerinde yer alan merkezi kontrol sistemi sayesinde bir veya birden çok meydan saatini birbirleriyle senkronize biçimde çalıştırabilirsiniz. SMD teknolojisiyle üretilen bu model saatler yaşanan elektrik kesintilerinde dahi geri kalmaz ve otomatik olarak kendisini ayarlar. Ancak merkezi kontrol sisteminden faydalanmak için meydan saati ile birlikte ekstradan bir kontrol cihazı satın almanız gerekir. Bu cihazlar, RTC ve GPS ile konfigürasyonu yapılarak hava koşulları dolayısıyla etkilenen ve uluslararası standartlarda belirlenen aylık +/- 3 dakika olan zaman kaymasını GPS sistemi sayesinde +/- 1 dakikaya indirger. Ayrıca, yine GPS sistemi sayesinde enlem, boylam ve rakım bilgilerini kullanarak gün doğumu ve gün batımı sürelerini tespit edebilir.

Meydan saati konulduğu yerin havasını bir anda değiştirerek tüm dikkatleri üzerine çeker. Bir anda insanların buluşma noktası olarak seçtiği bir alan halini alır. Yalnızca meydanlarda değil, sahip olduğunuz yapılarda da şıklığıyla göze çarpmanızı sağlar. İs Time, meydan saati imalatı konusunda Türkiye’de öncü firmalardan bir tanesidir. Ürettikleri saatlerle müşterilerine en kaliteli ürünleri sunan İs Time’ın internet sitesinden meydan saati modellerine göz atabilir ve size en uygun olan saati cazip fiyatlar karşılığında satın alabilirsiniz. Üstelik kişiye özel tasarım meydan saatlerini de gözden geçirebilirsiniz.

Leave a Reply