Genel

Kule Saati Nedir?

By 28 Temmuz 2019 No Comments

Günümüzde modern mimari yapılarında sıkça rastlanılan kule saatleri tarih boyunca çağdaş şehirleri süsleyen ve zenginleştiren karakteristik unsurlar olmuşlardır. Zamanın akıcılığından mı yoksa mimari anlamda göz kamaştırıcı olduklarından mı bilinmez, insanların he daim buluşma noktası olarak seçtikleri yerler arasında olmuş, çok sayıda arkadaşın, sevgilinin ve ailenin sevgi dolu kucaklaşmalarına tanıklık etmiştir. Gerek geleneksel gerekse çağdaş modelleriyle kule saatleri, İs Time için modern şehirlerin vazgeçilmez araçları arasında bulunmaktadır. Saat uygulamasının yapılacağı saat kulesi için en uygun tasarım örneklerini İs Time’da bulabilirsiniz. Üstelik diğer firmalara oranla fiyat – performans açısından da müşterilerine oldukça cazip teklifler sunuyor.

kule saati nedir?Günümüzde kule saati çeşitleri arasında üç farklı model bulunuyor. Bunlardan ilki, sıva altı kasalı kule saati olarak biliniyor. Bu model, duvar kadran modelinin aksine, mevcut yapının üstüne değil içine gömülerek yapılıyor. Kule saatini dış etkenlerden korumak içinse saatin dış yüzeyi camla kaplanıyor. Kule saatlerinin diğer bir modeli sıva üstü kasalı kule saati. Bu modelin fiziksel yapısı sıva altı kasalı kule saati ile aynıdır. Fakat, zeminin arka kısmında yeterli alan olmayan yerlerde kule saati, klasik duvar saati gibi flanşlar kullanılarak duvara monte edilir. Bu modelde de tıpkı sıva altı modelinde olduğu gibi saati korumak için dış yüzeyi camla kaplanır.

Kule saatlerinin üçüncü ve son modeli olan duvar kadran kule saati, duvar, prekast, mdf, alçıpan vb. mevcut yapının kadran olarak kullanılmasıyla oluşturulur. Akrep ve yelkovan zemine monte edilir. Saat mekanizması ise yapının arkasından bağlanır. Böylece camsız bir kule saati yaratılmış olur. Duvar kadran kule saatinin camsız kullanılması, bu modele uygun bir biçimde tasarlanan mekanizmanın kurulumu şartıyla kullanım açısından herhangi bir problem yaratmaz. Aynı zamanda arzu edildiği takdirde akrep ve yelkovan başlarına RGB aydınlatma uygulanabilir. Kule saatleri imalatı alanında öncü firma konumunda olan İs Time’ın internet sitesini ziyaret ederek birbirinden farklı kule saati modellerini inceleyebilir ve istediğiniz saati uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Örnek verecek olursak; değirmen, bisiklet, kol saati vb. tasarımlarda kule saati modelleri bulunuyor.

Leave a Reply