Genel

Ahşap Saat Tasarımları

By 19 Ocak 2019 No Comments

Ahşap saat tasarımları evinize veya ofisinize farklı bir hava katmakla kalmayacak size ve sevdiklerinize vaktin kıymetini bir kez daha hatırlatacak. Ahşap saatler genellikle akçaağaç, gül ağacı ve siyah & yeşil sandal ağacından imal ediliyor. Abanoz ve meşe türü ağaçların da kullanıldığı oluyor. Her ağaç farklı desenler içerdiği için imal edilen her ahşap saat birbiriyle tamamen aynı olmuyorlar. Her saatin farklı çizgileri ve farklı geçmişleri oluyor. Ağaçların bu özelliği, ahşap saatleri en özel ev eşsiz kılan unsurlardan bir tanesi. İs Time, sektörün önde gelen ahşap saat üreticilerinden bir tanesi. Her saati titizlikle işliyor ve müşterilerin beğenisine sunuyor.

Ahşap saatler, bulunduğu mekana salaş bir görünüm kazandırıyor. Doğadan bir parça alıp vakit geçirdiğiniz ortama koyduğunuzda doğal olarak siz ve çevrenizdekiler dışarıdan gelen bir rahatlamaya teslim oluyorsunuz. Bu nedenle, mekanınızın tasarımına uygun ahşap saat modelleri arasından dilediğinizi seçerek siz de bulunduğunuz çevreyi değiştirebilirsiniz. Ahşap saatlerin çalışma pratiği genellikle harici bir mekanizmayla sağlanıyor. Ahşap saat mekanizması adı verilen bu mekanizma, özel bir tasarım bas alınarak işlenen ahşabın üzerine yerleştiriliyor. Bu mekanizmanın en büyük avantajı, ayrı olarak satılması. Böylece mekanizma bozulduğu takdirde saati çöpe atmak yerine mekanizmayı yenilemeniz yetiyor. Üstelik fiyatları da oldukça uygun.

Ahşap Duvar Saati 1802İs Time tarafından üretilen ahşap saatlerde hiçbir kimyasal madde kullanılmadığı gibi tamamen ahşaptan üretiliyor. Bu nedenle kesinlikle alerji yapmıyor. Üstelik ahşap nemi emdiği için, ahşap saat görünümünü uzun süre korumayı başaracaktır. Saatinizi temizlemek isterseniz eğer, peçetenin üzerine bir miktar zeytinyağı ve limon suyu dökerek saatinizin ahşap kısımlarını silebilirsiniz. Ardından başka bir mendil yardımıyla ahşabın emmediği fazla yağı temizleyebilirsiniz. Üstelik zetinyağı, ahşabın daha güzel görünmesini sağladığı gibi ömrünü de uzatacaktır. Bazen saatin ahşap kısımlarını el ya da dudak kremi, ceviz yağı veya balmumuyla da silmeniz önerilir. Siz de yepyeni bir ahşap saate sahip olmak istiyorsanız, İs Time’ın internet sitesini takip ederek birbirinden özel tasarımlara sahip saatlere göz atabilirsiniz. Üstelik ahşap saat fiyatları da oldukça uygun.

Leave a Reply